دسامبر 18, 2019

اولین کارخانه تولید پودر لباسشویی سبک در افغانستان

 

یکی از ماموریت های گروه صنعتی پاکشو توسعه تولید محصولات در کشورهای همسایه به منظور ارتقا سطح کیفی بهداشت در منطقه است و اینبار همکاران شرکت دنیا اینترنشنال گروپ با همکاری و بکارگیری نیروی انسانی بومی به استقرار و افتتاح اولین کارخانه تولیدی پودر لباسشویی سبک در افغانستان دست زدند.

وقتی سخن از رفاه اجتماعی، تامین بهداشت و فرهنگ نان آوری بجای شیوع فقر، بیماری و فرهنگ نان قرض گیری می شود، در این دوران بحران اقتصادی و فرهنگی بعضاً بحث محدود به کلام می ماند. در حالی که جامعه امروز محتاج بکارگیری ایده هاست نه صرفا ایده پردازی. درحقیقت آرمانی عمل کردن همتی بی وقفه و عزمی نامتناهی فارغ از تنوع و تفاوت قومی ونژادی می طلبد. ماموریتی که گروه صنعتی پاکشو را موجب کرد که آنچه پس از سالها برای هموطنان خود به ارمغان آورده بود را حال به همنوعان خود تقدیم کند و فارغ از مرزهای جغرافیایی، عامل رفاه اجتماعی، ایجاد اشتغال و ارتقا سطح کیفی و سلامت کشورهایی شوند که سالها و چه بسا قرنها در خاک مشترک هم زیستی داشته اند.

  کارخانه پودر لباسشویی  

اواخر آبان 1398، گروه صنعتی پاکشو ماموریت خود را بر این اساس با افتتاح اولین کارخانه تولید پودر لباسشویی سبک در افغانستان با حمایت شرکت مهد سرمایه گذاری خاورمیانه و شرکت دنیا اینترنشنال گروپ اجرایی کرد. این شرکت پیشتر با افتتاح کارخانه هایی به شرح ذیل در بازار افغانستان به فعالیت می پرداخت.

  • کارخانه تولید مایعات شوینده در کابل
  • تولید ظروف پلاستیکی درب پوش و پریفوم بهداشتی در کابل

مراسم افتتاحیه کارخانه تولید پودر سبک  

 

حضور مدیران عامل گروه صنعتی پاکشو، شرکت مهد سرمایه گذاری خاورمیانه و شرکت دنیا اینترنشنال گروپ در این مراسم، گرما بخش تحول تاثیر گذار در صنعت افغانستان و قوت قلب کارکنان سخت کوش بود. در ابتدا ادای احترام به سرود ملی هر دو کشور سرآمد مراسم بود. بعد از مراسم تشریفات، مدیرعامل شرکت دنیا اینترنشنال، آقای مهندس اسعدی از زحمات 8 ماه و مشکلاتی که با پیگیری و تلاش از سر راه این پروژه برداشته شد با حضار سخن گفتند.

  سخنرانی مدیر عامل کارخانه  

سپس آقای دکتر سزاوار ذاکریان مدیرعامل شرکت مهد سرمایه گذاری خاورمیانه از فعالیت و توسعه صنعت بهداشت و شوینده بر اساس ضرورت آن در فرهنگ اصیل دو کشور و باور اسلامی بر پاکیزگی تقدیر کردند. ایشان اظهار خرسندی کردند که شرکت های گروه صنعتی پاکشو و مهد سرمایه گذاری خاورمیانه امروز می تواند به ماموریت خود در منطقه بپردازند. ایشان افزودند کارآفرینی و رفاه عمومی در خارج از مرزهای کشور، بالاخص در کشور دوست و برادر افغانستان یکی از این اهداف محقق شده است. این مراسم در خاتمه با بازدید از خط تولید و آزمایشگاه کارخانه به پایان رسید.

  کارخانه پودر سبک

 

مشخصات کارخانه تولید پودر لباسشویی سبک

 

کارخانه تولید پودر سبک افغانستان  با سرمایه اولیه 5 میلیون دلاری در شهرک صنعتی هرات بنا شد. این شرکت قادر به تولید 2 تن در ساعت ( با رویکرد افزایش ظرفیت به 40 تا50 هزار تن در سال) پودر شوینده است. بهره برداری و تولید در این کارخانه، اشتغال و همراهی 35 نیروی بومی را به همراه داشت. این همراهی و همکاری به دستان نیروهای انسانی بومی نیاز 50 درصدی مردم افغانستان به را تامین خواهد کرد.

  کارخانه افغانستان  

این برنامه تولیدی حتی صادرات پودر لباسشویی سبک را برای مردم افغانستان و نمایندگان ما در آینده نزدیک دور از دسترس نمی بیند. این شرکت با رویکرد آینده نگری و به امید توسعه محصول در سطح بین المللی به آموزش دانش آموزان افغان برای آینده صنعتی روشن تر در این کشور می پردازد. به امید رونق کسب و کار همکاران سخت کوش در گروه صنعتی پاکشو  و شرکت دنیا اینترنشنال گروپ و همه برادران پرتوان افغان در پروژه تولید پودر سبک در افغانستان.

  حمایت گروه صنعتی پاکشو از روز دانش آموز

داغ‌ترین‌ها

اکتبر 22, 2020

بازتاب خبر اهدای 10 هزار کوله‌پشتی حاوی لوازم التحریر در رسانه‌ها

گلرنگ در راستای ایفای مسئولیت اجتماعی خود با همکاری موسسه طلوع بی‌نشان‌ها، ۱۰ هزار کوله‌پشتی حاوی لوازم‌التحریر در مناطق صفر مرزی اهدا کرد.

این خبر در بیش از 20 رسانه از جمله خبرگزاری‌های ایرنا، مهر، تجارت نیوز، برنا، ایلنا، آنا و ... منعکس شد. متن این خبر به شرح...


سپتامبر 26, 2020

پاکشو 7 هزار میلیارد ریال سود و به ازای هر سهم 350 تومان بین سهامداران تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت گروه صنعتی پاکشو روز دوشنبه 31 شهریور ماه با حضور سهامداران در سالن اجتماعات گروه صنعتی گلرنگ و همچنین مطابق پروتکل‌های ستاد ملی کرونا به صورت آنلاین برگزار شد.

در این مجمع که به ریاست دکتر مسعود سزاوار ذاکریان رئیس هیات مدیره گروه صنعتی...


سپتامبر 13, 2020

زمان پرداخت سود سهام پاکشو اعلام شد

سود سهام مصوب مجمع برای کلیه سهامداران حقیقی از 15 مهر1399 تا پایان مهلت قانونی و سود سهام مصوب مجمع برای کلیه سهامداران حقوقی نیزاز اول آبان 1399 تا پایان مهلت قانونی پرداخت خواهد شد. این سود سهام شامل کلیه سهامدارانی می‌شود که در تاریخ 31 شهریور (روز برگزاری مجمع عمومی...


جولای 2, 2020

دیدار مدیرعامل گروه صنعتی پاکشو با همکاران واحد منابع انسانی

مهندس عالمی روز چهارشنبه ۱۱تیرماه ۹۹ در اولین بازدید دوره‌ای خود با همکاران واحد منابع انسانی دیدار کرد و با آنها به گفت‌وگوی صمیمانه نشست. مدیرعامل گروه صنعتی پاکشو این دیدار را با یاد استاد حاج محمد کریم فضلی و مرور ویژگی‌های اخلاقی ایشان آغاز کرد و در ادامه ضمن تقدیر...


فوریه 27, 2019

تجلیل از صادرکنندگان نمونه استان قزوین

مراسم تجلیل از صادرکنندگان نمونه با حضور معاون وزیر و سرپرست سازمان توسعه تجارت ایران، از 17 واحد تولیدی و صنعتی مستقر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان قزوین در بهمن ماه برگزار شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، در این مراسم...