آوریل 22, 2020

مزایای حضور ترکیبات آنتی میکروبیال/آنتی باکتریال در محصولات پاک کننده

 

گاهی اوقات محصولات پاک کننده با ادعاهایی نظیر آنتی میکروبیال/آنتی باکتریال، قابلیت کشتن 99.9% جرم ها و... عرضه می شوند. اگر این محصولات هوشمندانه فرموله شده باشند قادر هستند طیف وسیعی از میکروارگانیسم ها بویژه باکتری های مقاوم به دارو را از بین ببرند. بنابراین برخلاف تصور رایج در جامعه، این قبیل محصولات عامل ایجاد مقاومت در باکتری های محیطی نخواهند بود.

 
حضور ترکیبات آنتی میکروبیال/آنتی باکتریال در محصولات پاک کننده چه مزایایی دارد؟
 

پاک کردن وسایل و تجهیزات منزل و محل کار با محصولاتی که از چنین ویژگی برخوردار هستند، می تواند با از بین بردن باکتری هایی که عامل ایجاد رنگ و بو هستند سبب زیبایی حفظ ظاهری آنها شود. همچنین با کاهش روند پوسیدگی آنها، بر دوام شان نیز بیافزاید. به عبارت دیگر این قبیل محصولات آسیب ناشی از رشد باکتری ها بر روی لوازم و تجهیزات را به حداقل می رسانند.

نکته حائز اهمیت دیگر در خصوص محصولات آنتی میکروبیال، مهار رشد قارچ هایی است که با چشم قابل رویت نیستند. اما می توانند بر روی سطح لوازم و وسایل (منزل و محل کار) رشد کرده و ضمن تبدیل کردن آنها به یک عامل انتقال میکروب، سبب افزایش روند پوسیدگی آن در طی زمان شوند.

       

برخی از باکتری ها می توانند هر 20 دقیقه یکبار تکثیر یافته و 2 برابر شوند. بنابراین محصولاتی که دارای ترکیبات ضدمیکروبی پایدارتری هستند و اثر میکروب کشی آنها تا ساعت ها بر روی سطح یا وسایل مورد استفاده باقی می ماند از مزیت بیشتری نسبت به سایر محصولات پاک کننده برخوردارند. زیرا با تداوم روند کشتن باکتری ها بر روی سطوح می توانند حتی تمیزی و زیبایی ظاهری سطوح را نیز برای مدت طولانی تری حفظ نماید.

این موضوع از اهمیت دیگری نیز برخوردار است و آن اینکه وسایل و سطوح پاک شده با این مواد از حداقل بار میکروبی برخوردار هستند بنابراین نمی توانند تبدیل به یک منبع انتقال آلودگی شوند. با علم به این مطالب برخلاف باور رایج در جامعه، محصولات آنتی باکتریال با فرمولاسیون هوشمندانه  سبب ایجاد مقاومت در میکروارگانیسم های محیط نمی شوند و سطح ایمنی بدن مصرف کنندگان را نیز کاهش نمی دهند. در حقیقت بلکه می توانند با تداوم پاکیزگی در پیرامون آنها سبب ارتقای کیفیت زندگی شان نیز شوند.

https://bit.ly/2Vwaprr     آزاده رحمانی

سرپرست میکروبیولوژی واحد تحقیق و توسعه پاکشو

     

داغ‌ترین‌ها

اکتبر 22, 2020

بازتاب خبر اهدای 10 هزار کوله‌پشتی حاوی لوازم التحریر در رسانه‌ها

گلرنگ در راستای ایفای مسئولیت اجتماعی خود با همکاری موسسه طلوع بی‌نشان‌ها، ۱۰ هزار کوله‌پشتی حاوی لوازم‌التحریر در مناطق صفر مرزی اهدا کرد.

این خبر در بیش از 20 رسانه از جمله خبرگزاری‌های ایرنا، مهر، تجارت نیوز، برنا، ایلنا، آنا و ... منعکس شد. متن این خبر به شرح...


سپتامبر 26, 2020

پاکشو 7 هزار میلیارد ریال سود و به ازای هر سهم 350 تومان بین سهامداران تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت گروه صنعتی پاکشو روز دوشنبه 31 شهریور ماه با حضور سهامداران در سالن اجتماعات گروه صنعتی گلرنگ و همچنین مطابق پروتکل‌های ستاد ملی کرونا به صورت آنلاین برگزار شد.

در این مجمع که به ریاست دکتر مسعود سزاوار ذاکریان رئیس هیات مدیره گروه صنعتی...


سپتامبر 13, 2020

زمان پرداخت سود سهام پاکشو اعلام شد

سود سهام مصوب مجمع برای کلیه سهامداران حقیقی از 15 مهر1399 تا پایان مهلت قانونی و سود سهام مصوب مجمع برای کلیه سهامداران حقوقی نیزاز اول آبان 1399 تا پایان مهلت قانونی پرداخت خواهد شد. این سود سهام شامل کلیه سهامدارانی می‌شود که در تاریخ 31 شهریور (روز برگزاری مجمع عمومی...


جولای 2, 2020

دیدار مدیرعامل گروه صنعتی پاکشو با همکاران واحد منابع انسانی

مهندس عالمی روز چهارشنبه ۱۱تیرماه ۹۹ در اولین بازدید دوره‌ای خود با همکاران واحد منابع انسانی دیدار کرد و با آنها به گفت‌وگوی صمیمانه نشست. مدیرعامل گروه صنعتی پاکشو این دیدار را با یاد استاد حاج محمد کریم فضلی و مرور ویژگی‌های اخلاقی ایشان آغاز کرد و در ادامه ضمن تقدیر...


فوریه 27, 2019

تجلیل از صادرکنندگان نمونه استان قزوین

مراسم تجلیل از صادرکنندگان نمونه با حضور معاون وزیر و سرپرست سازمان توسعه تجارت ایران، از 17 واحد تولیدی و صنعتی مستقر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان قزوین در بهمن ماه برگزار شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، در این مراسم...