آوریل 22, 2020

مزایای حضور ترکیبات آنتی میکروبیال/آنتی باکتریال در محصولات پاک کننده

 

گاهی اوقات محصولات پاک کننده با ادعاهایی نظیر آنتی میکروبیال/آنتی باکتریال، قابلیت کشتن 99.9% جرم ها و... عرضه می شوند. اگر این محصولات هوشمندانه فرموله شده باشند قادر هستند طیف وسیعی از میکروارگانیسم ها بویژه باکتری های مقاوم به دارو را از بین ببرند. بنابراین برخلاف تصور رایج در جامعه، این قبیل محصولات عامل ایجاد مقاومت در باکتری های محیطی نخواهند بود.

 
حضور ترکیبات آنتی میکروبیال/آنتی باکتریال در محصولات پاک کننده چه مزایایی دارد؟
 

پاک کردن وسایل و تجهیزات منزل و محل کار با محصولاتی که از چنین ویژگی برخوردار هستند، می تواند با از بین بردن باکتری هایی که عامل ایجاد رنگ و بو هستند سبب زیبایی حفظ ظاهری آنها شود. همچنین با کاهش روند پوسیدگی آنها، بر دوام شان نیز بیافزاید. به عبارت دیگر این قبیل محصولات آسیب ناشی از رشد باکتری ها بر روی لوازم و تجهیزات را به حداقل می رسانند.

نکته حائز اهمیت دیگر در خصوص محصولات آنتی میکروبیال، مهار رشد قارچ هایی است که با چشم قابل رویت نیستند. اما می توانند بر روی سطح لوازم و وسایل (منزل و محل کار) رشد کرده و ضمن تبدیل کردن آنها به یک عامل انتقال میکروب، سبب افزایش روند پوسیدگی آن در طی زمان شوند.

       

برخی از باکتری ها می توانند هر 20 دقیقه یکبار تکثیر یافته و 2 برابر شوند. بنابراین محصولاتی که دارای ترکیبات ضدمیکروبی پایدارتری هستند و اثر میکروب کشی آنها تا ساعت ها بر روی سطح یا وسایل مورد استفاده باقی می ماند از مزیت بیشتری نسبت به سایر محصولات پاک کننده برخوردارند. زیرا با تداوم روند کشتن باکتری ها بر روی سطوح می توانند حتی تمیزی و زیبایی ظاهری سطوح را نیز برای مدت طولانی تری حفظ نماید.

این موضوع از اهمیت دیگری نیز برخوردار است و آن اینکه وسایل و سطوح پاک شده با این مواد از حداقل بار میکروبی برخوردار هستند بنابراین نمی توانند تبدیل به یک منبع انتقال آلودگی شوند. با علم به این مطالب برخلاف باور رایج در جامعه، محصولات آنتی باکتریال با فرمولاسیون هوشمندانه  سبب ایجاد مقاومت در میکروارگانیسم های محیط نمی شوند و سطح ایمنی بدن مصرف کنندگان را نیز کاهش نمی دهند. در حقیقت بلکه می توانند با تداوم پاکیزگی در پیرامون آنها سبب ارتقای کیفیت زندگی شان نیز شوند.

https://bit.ly/2Vwaprr     آزاده رحمانی

سرپرست میکروبیولوژی واحد تحقیق و توسعه پاکشو

     

داغ‌ترین‌ها

آگوست 3, 2020

باز تاب خبر رشد 62 درصدی سود سهام پاکشو در رسانه‌ها

عملکرد مثبت گروه صنعتی پاکشو در 3 ماه اخیر و رشد 62 درصدی سهام آن مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفت و خبرگزاری‌هایی همچون ایرنا، عصرایران، مهر، خبرآنلاین، اقتصاد نیوز، تجارت نیوز، اقتصاد آنلاین، نبض بورس، فصل تجارت، بورس نیوز، دنیای بورس و... آن را انعکاس دادند. متن این خبر به شرح...


جولای 20, 2020

اعلامیه پذیره نویسی عمومی شرکت گروه صنعتي پاکشو

اعلامیه پذیره نویسی عمومی شرکت گروه صنعتي پاکشو - نماد: پاکشو موضوع: اعلامیه پذیره نویسی عمومی

با عنایت به مجوز افزایش سرمایه با شماره مجوز DPM-IOP-98A-106 مورخ 1398/11/15و بر اساس تصمیمات مجمع عمومی فوق العاده 1398/11/27 و صورتجلسه هیئت مدیره مورخ 1398/12/24 با توجه به افزایش سرمایهُ شرکت از مبلغ...


جولای 8, 2020

گفتگوی مدیر عامل گروه صنعتی پاکشو با روزنامه ی دنیای اقتصاد

گروه صنعتی پاکشو (سهامی عام) یکی از زیرمجموعه های گروه صنعتی گلرنگ است که در سال۱۳۵۱ با سرمایه فکری، مادی و معنوی مرحوم آقای حاج محمدکریم فضلی و کوشش جمعی از مهندسان و متخصصان ایرانی بنیان گذاشته شد. این مجموعه با به کارگیری دانش فنی روز در حال حاضر...


جولای 2, 2020

دیدار مدیرعامل گروه صنعتی پاکشو با همکاران واحد منابع انسانی

مهندس عالمی روز چهارشنبه ۱۱تیرماه ۹۹ در اولین بازدید دوره‌ای خود با همکاران واحد منابع انسانی دیدار کرد و با آنها به گفت‌وگوی صمیمانه نشست. مدیرعامل گروه صنعتی پاکشو این دیدار را با یاد استاد حاج محمد کریم فضلی و مرور ویژگی‌های اخلاقی ایشان آغاز کرد و در ادامه ضمن تقدیر...


فوریه 27, 2019

تجلیل از صادرکنندگان نمونه استان قزوین

مراسم تجلیل از صادرکنندگان نمونه با حضور معاون وزیر و سرپرست سازمان توسعه تجارت ایران، از 17 واحد تولیدی و صنعتی مستقر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان قزوین در بهمن ماه برگزار شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، در این مراسم...