آوریل 22, 2020

مزایای حضور ترکیبات آنتی میکروبیال/آنتی باکتریال در محصولات پاک کننده

 

گاهی اوقات محصولات پاک کننده با ادعاهایی نظیر آنتی میکروبیال/آنتی باکتریال، قابلیت کشتن 99.9% جرم ها و... عرضه می شوند. اگر این محصولات هوشمندانه فرموله شده باشند قادر هستند طیف وسیعی از میکروارگانیسم ها بویژه باکتری های مقاوم به دارو را از بین ببرند. بنابراین برخلاف تصور رایج در جامعه، این قبیل محصولات عامل ایجاد مقاومت در باکتری های محیطی نخواهند بود.

 
حضور ترکیبات آنتی میکروبیال/آنتی باکتریال در محصولات پاک کننده چه مزایایی دارد؟
 

پاک کردن وسایل و تجهیزات منزل و محل کار با محصولاتی که از چنین ویژگی برخوردار هستند، می تواند با از بین بردن باکتری هایی که عامل ایجاد رنگ و بو هستند سبب زیبایی حفظ ظاهری آنها شود. همچنین با کاهش روند پوسیدگی آنها، بر دوام شان نیز بیافزاید. به عبارت دیگر این قبیل محصولات آسیب ناشی از رشد باکتری ها بر روی لوازم و تجهیزات را به حداقل می رسانند.

نکته حائز اهمیت دیگر در خصوص محصولات آنتی میکروبیال، مهار رشد قارچ هایی است که با چشم قابل رویت نیستند. اما می توانند بر روی سطح لوازم و وسایل (منزل و محل کار) رشد کرده و ضمن تبدیل کردن آنها به یک عامل انتقال میکروب، سبب افزایش روند پوسیدگی آن در طی زمان شوند.

       

برخی از باکتری ها می توانند هر 20 دقیقه یکبار تکثیر یافته و 2 برابر شوند. بنابراین محصولاتی که دارای ترکیبات ضدمیکروبی پایدارتری هستند و اثر میکروب کشی آنها تا ساعت ها بر روی سطح یا وسایل مورد استفاده باقی می ماند از مزیت بیشتری نسبت به سایر محصولات پاک کننده برخوردارند. زیرا با تداوم روند کشتن باکتری ها بر روی سطوح می توانند حتی تمیزی و زیبایی ظاهری سطوح را نیز برای مدت طولانی تری حفظ نماید.

این موضوع از اهمیت دیگری نیز برخوردار است و آن اینکه وسایل و سطوح پاک شده با این مواد از حداقل بار میکروبی برخوردار هستند بنابراین نمی توانند تبدیل به یک منبع انتقال آلودگی شوند. با علم به این مطالب برخلاف باور رایج در جامعه، محصولات آنتی باکتریال با فرمولاسیون هوشمندانه  سبب ایجاد مقاومت در میکروارگانیسم های محیط نمی شوند و سطح ایمنی بدن مصرف کنندگان را نیز کاهش نمی دهند. در حقیقت بلکه می توانند با تداوم پاکیزگی در پیرامون آنها سبب ارتقای کیفیت زندگی شان نیز شوند.

https://bit.ly/2Vwaprr     آزاده رحمانی

سرپرست میکروبیولوژی واحد تحقیق و توسعه پاکشو

     

داغ‌ترین‌ها

فوریه 8, 2020

آیا استفاده از محصولات آنتی باکتریال برای بدن مضر است؟!

 

امروزه طیف وسیعی از محصولات با ادعای آنتی باکتریال در بازارهای جهانی عرضه می شوند. بسیاری از خمیر دندان ها، دهان شویه ها، صابون های دست و صورت، لوسیون های دست و بدن و شامپوهای سر و یا بدن از آن جمله اند. همزمان با گسترش این محصولات، این باور...


آوریل 27, 2019

توسعه و اخذ گواهینامه سیستم مدیریت کیفیت ISO 9001 2015

امروزه نیاز بسیاری از سازمان‌ها به استانداردهای خانواده ISO 9000 بسیار تامل‌برانگیز است و به عبارتی یکی از شاخصه‌های استاندارسازی نحوه مدیریت کیفیت سازمان‌ها در سطح جهانی می‌باشد. ISO 9001 به عنوان شاخصه اصلی این خانواده مطرح است؛ به طوریکه تا کنون تعداد  1106356 گواهینامه در سطح جهان توسط سازمان...


آوریل 24, 2019

حضور گروه صنعتی پاکشو در دوازدهمین نمایشگاه بین المللی بورس، بانک و بیمه

  • نمایشگاه بین المللی تهران
  • 2 الی 5 اردیبهشت
  • غرفه گروه صنعتی پاکشو


فوریه 27, 2019

تجلیل از صادرکنندگان نمونه استان قزوین

مراسم تجلیل از صادرکنندگان نمونه با حضور معاون وزیر و سرپرست سازمان توسعه تجارت ایران، از 17 واحد تولیدی و صنعتی مستقر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان قزوین در بهمن ماه برگزار شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، در این مراسم...